Inspektor nadzoru

Inspektor nadzoru

Inwestor, który po ludzku zaufa firmie na słowo, staje się więźniem zleceniobiorcy. Zazwyczaj realia budowli nie są tak optymistyczne. Czy wiesz kto najbardziej asystuje przedsiębiorcy? Inspektor nadzoru - pracownik z kwalifikacją na wszelkie problemy budowlane, instancja kontrolna na budowie. Prawdziwy ekspert, jaki nie będzie szedł na kompromisy z ekipą wykonawczą. Ustawodawcze obsadzenie inspektora nadzoru na budowli służy tej kwestii - swoim autografem bierze odpowiedzialność za kondycję usług. Przychód inwestora? Wysoki. Gwarantuje sobie kontrolę jakości.

Inwestor kontra realizator. Nie wdaje się w rozmówki przedmiotowe z wykonawcą czy brygadzistą budowy. Kontroluje przebieg robót, a nie rozstrzyga o kondycji usług. Posiada od tego inspektora nadzoru. Ów patron wspiera również merytorycznie przy podpisywaniu umowy, przygotowaniu programu, wizytacji kosztorysu oraz zapotrzebowania surowcowego. Akceptacja prac przez inspektora jest warunkiem spłacenia należności zleceniobiorcy. Z zaufanym inspektorem u boku inwestor nie musi bać się żadnej ekipy wykonawczej!

Na dowód: Firma odnaleziona, umówiona oraz aktualnie konstruuje. Trzeźwo obserwując - siła inwestora rozpoczyna maleć. Wciąż ma wielki atut - płaci - jednak sprawy komplikują się. Odnajduje, że zleceniobiorcy są do niczego. Z dnia na dzień nabiera pewności, iż nie znają się na specjalizacji. Co teraz? Szybko byłoby dać sankcję ustaloną w umowie, wyrzucić z pracy oraz szukać właściwszych. Teoretycznie tak, jednakże urażać nikogo nie można, kary są niewielkie i trudno je pobrać, obszar budowli został rozgrzebany, materiały dowiezione, a zleceniobiorcy następnego etapu potwierdzają z trudem wyznaczone terminy.

Wyrzucić? A gdzie teraz z dnia na dzień odnajdzie ekipę nie szkodliwszą od tejże wyrzuconej? Z ogłoszeń w gazecie? Może jednak dogadać się z tymi kiepskimi, którzy są na budowie, i spowodować, aby pracowali solidniej? Zostawić cz usunąć? Z wiarygodnym inspektorem nadzoru tenże dylemat jest niestraszny - poradzą sobie. Będą ściślej kontrolować, zważać na ręce, nie przyzwolą do powstania mankamentów. Niełatwy kompromis, ale zwykle daje możliwości na powodzenie sprawy.

Podobne artykuły
Sposób na błyskawiczną kasację samochodu

Sposób na błyskawiczną kasację samochodu

Zabawki dla dziewczynek

Zabawki dla dziewczynek

Konstrukcja, szczelność oraz profil, czyli na co zwracamy uwagę przy oknach PCV?

Konstrukcja, szczelność oraz profil, czyli na co zwracamy uwagę przy oknach PCV?

Kupujesz kosmetyki - jesteś potencjalnym sadystą i mordercą

Kupujesz kosmetyki - jesteś potencjalnym sadystą i mordercą

Pokaż kim jesteś - odzież patriotyczna

Pokaż kim jesteś - odzież patriotyczna